13 komentáře “Pro Geeky se PowerPoint nehodí!

 1. Díky za tip na fajn řešení.
  Vyzkouším.

  Momentálně připravuji na linuxu prezentace s pomocí Inkscape(se SOZI pluginem) do formátu SVG. Prezentace tak vypadá podobně jako na applu. SVG se nechá zobrazit v jakémkoliv prohlížeči podporujícím tento formát(téměř všude). Příprava je ale taky trochu geekovská 🙂

  • Já jsem si na včerejší prezentaci (cca 30 slajdů) vyzkoušel, že po chvilce zapracování mě příprava už nestojí víc času jak v nějakém klikátku. S CSS dokážu během chvilky totéž zběsilým klikáním v dialozích 🙂

   Takže geekovina, negeekovina … účel mi to plní a ještě mě to baví 🙂

 2. Inspirativní. Dík za tip.

  Na geekovské prezentace určitě dobrý, ale jak je to se zbytkem světa? Co nějaký export, SlideShare apod.?

  • No, řeším hlavně geekovské prezentace 😉 … SlideShare není podle mého názoru potřeba, protože prezentaci můžeš jednoduše vystavit v originálním formátu třeba přes ten GitHub a ta prezentace se dá pohodlně prohlédnout i na mobilu ze stejného URL.

   Export do PDF (i když si nemyslím, že to někdo opravdu potřebuje) = tisk na virtuální PDF tiskárně (tiskové styly jsou součástí šablony).

   Co víc bys chtěl?

   • Já si třeba dávám svoje prezentace do Kindlu (kvůli přípravě). Tak by mě zajímalo, jestli se to tam dá dostat? Kindle umí html konverzi, ale je otázka, jak by to dopadlo.

   • Minimálně by mělo být možné přes tiskové styly převést prezentaci do PDF – popř. do jiného formátu, do kterého je možné konvertovat HTML s tiskovými styly. A ten pak do Kindle.

    Pokud vím, tak Kindle by měl mít nějaký browser vestavěný. Já mám Kindle 2 a tam byl ten browser „experimental“. Můj blog mi ale zobrazil docela rozumně – teoreticky by teda mohlo jít tímto způsobem prezentaci zobrazit rovnou z originálního formátu.

 3. Reveal.js – velký úspěch na poslední konferenci, zeptalo se mě snad 10 lidí v čem to bylo udělaný 🙂

 4. Díky za tip, u příští prezentace vyzkouším. Svého času jsem pro sazbu prezentací použil Beamer (LaTeX plugin), ale tam je problém, že LaTeX ne každý umí, pokud by měl prezentaci upravovat. To u html bude výrazně lepší.

Napsat komentář