2 komentáře “Bonusy do každé rodiny

  1. Gratuluji k releasu 🙂 Portál vypadá moc pěkně.

    K tomu pokrytí testy. Osvědčilo se mi vydefinovat si pouze určité package, které obsahují business logiku apod. A u nich mít pokrytí co nejvyšší (klidně +90 %). Věci, které se blbě testují a bylo by to spíš na integrační/funkční testy pokrývám mock objekty.

    Testování čistých POJO nemá samozřejmě smysl. Pokud ovšem neobsahují nějaké gettery se speciální logikou. Někdy zákazník požaduje pokrytí celé aplikace. To pak u POJO řeším jedním testem, který přes reflexi prosviští všechny zaregistrované třídy.

    • Díky za komentář. Já jsem si právě říkal, že mě zajímá komplexní pohled a tak jsem package nevylučoval, abych zjistil, kde máme mezery, ale z výše uvedeného rozboru vyplývá, že to smysl má – nicméně šel bych spíš cestou vylučování packagí, než jejich vyjmenováváním. V rámci dalšího rozvoje systému se mi to zdá jako spolehlivější postup.

      Mock objekty samozřejmě taky používáme, ale jak říkám – v případě statistických výstupů nebo exportu do PDF jsem nepřišel na rozumný způsob jak účinně testovat.

Napsat komentář