14 komentáře “Ad ACTA – moje komunikace s p. Zahradilem

 1. @Petr

  No tohle by mohlo kandidovat na blabol roku:

  Nebylo by lepší udělat třeba následující?
  A) Pokud si pořídíte druhé dítě, úroky z hypotéky se budou platit přímo z daní, které odvádíte, pokud si pořídíte třetí dítě, bude Vám část hypotéky odpuštěna.
  Ono to je totiž tak, že dítě je drahá záležitost, rodiče stojí asi dva miliony korun.
  Přídavky na děti využívá jen určitá vrstva národa.
  Ať se takové hypotéky převedou na stát, děti jsou v zájmu státu!

  Uvedomte si, ze statu neni vubec nic
  1) do toho kolik ma kdo deti
  2) do toho kdo a jakou ma hypoteku

  Levicovi pomatenci jako jste vy, volajici po co nejvetsim provazani obcana se statem, jsou presne tim duvodem, proc je na tom dnes zapadni civilizace tak, jak je.

  • Nie som cech, ale toto bolo dobre:

   A) Pokud si pořídíte druhé dítě, úroky z hypotéky se budou platit přímo z daní, které odvádíte, pokud si pořídíte třetí dítě, bude Vám část hypotéky odpuštěna.
   Ono to je totiž tak, že dítě je drahá záležitost, rodiče stojí asi dva miliony korun.
   Přídavky na děti využívá jen určitá vrstva národa.
   Ať se takové hypotéky převedou na stát, děti jsou v zájmu státu!

   To by u nas na Slovensku mali cigani mrakodrapy. Ako nic v zlom, ale tymto systemom by sa zmenil zivot ludi a namiesto prace by sa snazili cim skor mat 3+ deti, pretoze tipujem, ze za 4. dieta by mal stat posielat jedlo zadarmo, za 5. by to mala byt aspon 1 dovolenka rocne, za 6. odmeny vo vyske aspon 5000e, za 7. dozivotna renta ako u prezidenta, za 8. … … …

   No spat k ACTE. Momentalne zijem v Nemecku a tu aj napriek protestom to maju celkom na haku – zatial. Zacinam mat obavy, ze to Europa nakoniec prijme…

 2. No já nevím jestli psát zrovna do klubu ODS v EP je zrovna ten nejlepší nápad, když celý klub ODS hlasoval o ACTA přesně naopak než navrhl jejich poslanec a zároveň hlasoval i přesně opačně než si napsali do volebního programu…

 3. To Petr: Vidím, že máš ve všem jasno, i to, jak ti důchodci by měli být na životním minimu a dát jim „odměnu“ za počet vychovaných dětí. Každý důchodce doposud, pokud mohl pracovat a pracoval, živil jiné důchodce. A budeš se divit, ale bezdětní měli vždy vyšší výměru odvodů do sociálního pojištění. Čili se spolupodíleli na financování potřeb těch, kteří plodí děti. Představ si, že stále více párů nemůže mít děti, ač by chtěli, jsou lidé, kteří musí žít z různých důvodů sami. Máš v tomto případě divný metr.

 4. Také jsem mu napsal:

  —————————————————————————————————————————
  Dobrý den,

  boj s organizovanými piráty je důležitý, nicméně v posledních letech to v ČR začíná vypadat jako za bolševika.
  Je nutné si uvědomit, že třetí říše – tedy Fašisti / Nacisti – se tu také neobjevili jen tak z ničeho nic.
  Svět se vyvíjí ve spirálách, nyní už delší dobu mám pocit, že se spirála obrací zpět k totalitě.
  Kdy je čas pozvednou zbraně a jít si svobodu vybojovat?
  Volby v této zemi nic nemění, ve státních institucích se pořád krade, kde-kdo chce úplatek, státní zakázky jsou předem domluvené a daňová oprátka okolo krku občanů se utahuje.
  Je mi na zvracení z toho, že devianti dostávají fešácký kriminál, ze kterého se dostanou asi na polovině trestu.
  Za znásilnění se dávají běžně podmíněné tresty.
  Když se běloch brání romovi – viz. střelba v Tanvaldu, je z toho národní tragédie, ale když rómové napadnou bělochy mačetou, je to jen dětská hra.
  Každý, kdo se proti tomu postaví, dostane automaticky punc rasisty.
  Já sám Vím, že bych měl být připravený jít položit za svobodu život, ne za Vaší svobodu, ne za tuhle vládu, ne za svobodu Němců, ale za SVOJÍ svobodu.
  Situace v ČR ani EU se nevyvíjí dobře.
  Nevím jak ostatní běžní lidé jako já, ale já se necítím svobodný.
  Kdyby mi teď na dveře teď zabouchalo deset sousedů, že si jdeme zpět vzít svobodu, jdu s nimi.
  Vy se máte možná dobře, máte papalášský plat, tak Vás ty běžné přízemní věci nemusí zajímat.
  Dost pochybuji o tom, že se povede předem domluvit další revoluci a hladké předání moci.
  Obávám se toho, tedy jsem si tím jistý, že až to tu praskne, nebude čas dívat se, kdo je kdo, ale krev – něčí – poteče proudem. Méně krve poteče na straně těch, na jejichž stranu se přidá armáda. Asi mě pochopíte, když řeknu, že pokud má téct nějaká krev, byl bych raději, aby tekla Vaše krev, než moje. Ať už si to Češi nechají nebo nenechají líbit, bude to národní tragédie. Ten, kdo se zlu alespoň nějak nepostaví, si zaslouží nést následky toho zla.
  Zbabělost a lenost je totiž odporný zločin, který si zaslouží trest.
  Já popravdě nevím, jestli se Češi dokážou zlu postavit nebo jestli ho budou trpět.
  Tak, jako většina ostatních, ani já nemám chuť bojovat a tedy si zasloužím všechno to, co se mi teď děje.
  Otázka je, kdy to překročí únosnou mez.

  Rozhodně ne k vůli ACTA, ale protože lidi celkově zaháníte do kouta.
  Opravdu máte pocit, že je teď vhodná doba na podobné kroky jako je ACTA?

  Nebylo by lepší udělat třeba následující?
  A) Pokud si pořídíte druhé dítě, úroky z hypotéky se budou platit přímo z daní, které odvádíte, pokud si pořídíte třetí dítě, bude Vám část hypotéky odpuštěna.
  Ono to je totiž tak, že dítě je drahá záležitost, rodiče stojí asi dva miliony korun.
  Přídavky na děti využívá jen určitá vrstva národa.
  Ať se takové hypotéky převedou na stát, děti jsou v zájmu státu!

  B) Každý, kdo od státu dostává nějaké peníze a není důchodce, ať chodí do práce.
  Mám známého róma, ten mi pořád tvrdí, že vláda nechce, aby chodil do práce.
  Říká mi „Petře, vláda nechce, abych pracoval, když půjdu do práce, seberou mi všechny přídavky na děti!!! Budu udřenej, nebudu mít čas a budu mít méně.“

  C) Každá zakázka se musí dát do nějakého poptávkového systému (třeba jako je epoptavka.cz) a zadání zakázky musí být úplné.
  Kolikrát volám do školy, kde je projekt EU – Šablony: „Dobrý den, rád bych se zúčastnil Vašeho výběrového řízení….můžu?“ odpověď „Ne, už jsme si firmy, které oslovíme vybrali.“

  D) Peníze na důchody byly rozkradené! Těžko říct, jestli je rozkradly vlády ODS nebo ČSSD, nebo jestli tu nějaké peníze na důchody vůbec byly, pravda je, že peníze na důchody jsou pryč. Ať každý důchodce, který dostatečně pracoval, dostane životní minimum a navýšení podle počtu dětí. Vždyť životní minimum je něco, z čeho by měl člověk vyžít ne?
  Pokud má důchodce tři děti, které právě vydělávají, ať dostává podíl z jejich výplaty.
  Nebo z výplaty jejich vnoučat, ať je to adresné!
  Opakuji, že peníze na důchody byly rozkradené.
  Proč ten, který děti neměl, nevychoval a neživil, ale jezdil si po dovolených a peníze, které by jinak musel dát do výchovy dětí utratil nebo uspořil, má dostávat peníze od dětí lidí, kteří svůj život obětovali jejich výchově? Peníze spořené na důchod toho bezdětného člověka byly rozkradené, ale za to přece lidé, kteří měli děti, nemůžou.
  A pokud budou peníze nazbyt, dobrá, ať se to rozdá důchodcům, ale hlavně potřebujeme děti!

  E) Omezení Imigrace do doby, než se vypořádáme s vnitřními problémy!
  Nebo alespoň omezit imigraci ze zemí s odlišnou kulturou.
  Máme tu dost vnitřních problémů, proč přilévat olej do ohně?
  Je si potřeba uvědomit, že i ten poslední Somálec má naprostou jasnou představu, jak by to u nás mělo vypadat. Ti lidé by nejraději přestěhovali celou svojí vesnici i s celým zřízením sem k nám! Kolik Muslimů jste viděli chodit s pomlázkou?
  Oni nechtějí naší kulturu, chtějí Evropský blahobyt, ale jejich politické zřízení.
  Nemůžeme si dovolit je přijímat v době, kdy tu vznikají rasové nepokoje, protože tu jistá menšina kolikrát utlačuje většinu.

  F) Posílení svobod!
  Žádná internetová cenzura!
  Žádné směšné zákony!
  Za nápis „Evropo povsťan“ dostali ti lidé podmínku:
  http://brno.idnes.cz/za-napis-evropo-povstan-na-prvomajovem-pruvodu-brnem-padly-podminky-1jh-/brno-zpravy.aspx?c=A110923_105138_brno-zpravy_bor
  Mě dnes žena také ráno řekla, abych vstával, to jí chuďěru chcete tahat po soudech?
  SVOBODNÝ NÁROD SE NEMUSÍ NĚJAKÝCH FAŠISTŮ BÁT, PROTOŽE SE JEJICH NÁZORŮM VŠICHNI VYSMĚJÍ!
  Žádné softwarové patenty!
  Kupuji řadu DVD médií, na která zálohuji firemní data, proč bych měl posílat peníze OSA?
  Tchánovi se líbí, ale mě se z písniček Karla Gotta zvedá žaludek, neposlouchám ani Zagorovou, proč by přes OSA měli dostávat moje peníze?
  Oni moje peníze FAKT nepotřebují!

  Věřím, že pokud by byla země svobodná, ACTA tu v nějaké formě projde, protože v zásadě nikdo nechce „krást software“, ale za současné situace je to jen další rána bičem.

  S pozdravem Š.P.
  Liberec

 5. Existuje ještě řešení – občanská evropská aktivita, kterou umožnuje Lisabonská smlouva. Stačí „1 milion občanů pocházejících z podstatného počtu čl.států, kteří mohou vyzvat evropskou komisi, aby v rámci svých pravomocí předložila vhodný návrh k otázkám, k nimž je podle mínění těchto občanů nezbytné přijetí právního aktu Unie…“ je to krkolomné, ale doslovné z Lisabonské smlouvy hlava II, ustanovení o demokratických zásadách, čl. 11.

  Tzn. že občané můžou zasáhnout do schvalování na evr.úrovni (je to aktivita mimo tlak na národní europoslance členských zemí, který by se ale měl také – po vašem vzoru formou emailové korespondence – využít).
  Navíc dohoda ACTA by musela být přijatá nejen Evropským parlamentem, ale v rámci subsidiarity i na národní úrovni. Tady je prostor na domácí půdě atakovat své poslance.

  Je ale bohužel mou zkušeností, že občané buď neví o svých možnostech, nebo ví a nevyužijí je. Každý má svého víc než dost. Také chápu, že na evrops.úrovni si asi opravdu nikdo neumí představit v reálu, že z 27 (resp. převážné většiny) zemí se domluví 1 mega lidí…přesto se tohohle ustanovení politici bojí, a při plánované revizi LS chtějí tuhle větičku ještě poupravit a buď zvýšit počet občanů nebo jinak ztížit pravidlo…

  A přece – bylo by zajímavé tuhle iniciativu vyzkoušet, když existuje internet, globalizace a poslání podpisu není závislé na národních poštách.. Mou další zkušeností totiž je, že jestli něco ještě v tomhle světě funguje, tak je to VEŘEJNÉ MÍNĚNÍ. Toho se bojí politici i na komunální úrovni 🙂

  • O článku 11 jsem vůbec nevěděl, díky Moniko. 1 milión lidí skrze celou EU mi připadá jako docela dosažitelné číslo, když vidím co se děje v Polsku. Zkusím zkontaktovat českou pirátskou stranu, jestli o tomto článku ví a jestli by se nechtěli angažovat v organizaci tohoto protestu.

   Já osobně jsem přesvědčený o tom, že většina lidí je normálních – autorská práva sice porušuje, ale nijak velkou škodu tím nikomu nepáchá. Ono totiž neporušovat něčí autorská práva nebo licenční ujednání není v dnešní době vůbec jednoduché. Stačí si pustit v autě rádio trochu víc nahlas a už by měl člověk platit poplatky z veřejné produkce.

   Pamatuji kolik jsme museli OSE platit coby amatérské divadlo, když jsme použili nějakou instrumentální skladbu jako podkres některých dialogů. Přitom podkres na výsledném zážitku diváků zase tak velkou roli nehrál.

   Nejhorší ze všeho je (soudím podle sebe), že člověk je natolik zaměstnaný tím, aby si vydělal na živobytí, zaplatil hypotéku, vychoval děti, že podobných veřejných aktivit se začne účastnit až ve stavu krajní nouze. Navíc to není věc jednorázová, ale musí se provádět neustále.

   Jako příklad zmíním povolení stavby spalovny nebezpečných odpadů uvnitř města Pardubice. Občanským aktivistům a tisícům dalších lidí z našeho města se podařilo zastavit řízení už celkem 2x a firma lehce upravila projekt a už zase žádá o povolení. Oni mají peníze a čas, a bohužel lidi jsou trošku jako děti – nemají výdrž a pozornost. Tak se bojím, abychom to nakonec v souboji s rakouským kapitálem neprohráli.

   Jenže já bych nerad svým dětem přenechal Orwellovský svět. Co jim řeknu až se mě zeptají, proč jsme to nechali zajít do takových konců?

  • Kontaktoval jsem Pirátskou stranu a tady je odpověď … snad se tedy dočkáme organizovaného využití čl. 11 Lisabonské smlouvy:

   Dobrý den,
   ano, víme o tom. Přesneji to je, že musí být milion lidí minimálně ze sedmi členských států. Samozřejmě v současné době probíhá intenzivní komunikace mezi Pirátskými stranami a toto určitě nezavrhujeme.

   S pozdravem,
   Pirát

Napsat komentář