20 komentáře “Hledáme parťáka do Forresta

 1. Honzo, smekám nad perfektním, komplexním a realistickým / pravdivým popisem… IMHO žádná HR osoba by to takto nenapsala!

  Ze své zkušenosti ve FG (webaře a následně analytika / projekťáka) můžu potvrdit výhodu firmy této velikosti, tj. možnost navrhnout nápad, rychle dostat feedback a následně ideálně uspět (nebo uznat, že zas tak super nápad to nebyl;-)), stejně jako možnost zjistit co vám sedí a tím směrem se ubírat.

 2. @Jakub: Za jiných okolností ano, ale jak říkám – když se má dělat něco pořádně, musí se to dělat na 100% … a ty já teď odvádím Forrestu.

 3. Takové nadšené a přitom skromné lidi jako je tady Honza bych do vlastní firmy bral hned a sdílím názor, že velká část dnešních studentů má představu jen o hromadě peněz, která jde za získaným titulem… Každopádně – šikovně a hezky napsaný inzerát na práci!
  Když jsme u těch startupů, kdyby byl dobrý nápad na startup, měl bys Honzo zájem o spolupráci? 🙂

 4. @Josef: ad Git přesně tak (navíc u nás je to specifické v tom, že webmasteři nasazují denně do produkce na desítky webů, které máme ve správě, desítky malých úprav, takže to chce domyslet tím spíš … u Javistů bych si to dokázal představit lépe) – co se týká startupu asi mám pod tímto pojmem trošku odlišnou představu, možná to probrat někde u piva 😉

  @Petr Stohwasser) Dobrý den, já už jsem na podobný komentář reagoval – byl hned jako první ;). Podívejte se na to takto – je to zpověď programátora, není to článek od člověka co dělá profesionálně PR – také proto to není na firemním webu, ale mém webu soukromém. Tolik k mé případné neobratnosti ve vyjadřování.

  Co se týká dřiny a peněz – obojí jsou to relativní pojmy (taky už jsem rozebíral). Ohodnocení jsme myslím dostatečně (doufám, že jsem to dobře nastínil v části benefity), ale konkrétní částky tu rozebírat nebudu a ani nemůžu.

  Shodou okolností jsme dnes na místní Univerzitě rozebírali motivaci dnešní studující generace a od samotných učitelů zaznělo, že valná většina studentů jednak neuvažuje o tom, co bude dělat až školu skončí a jednak mají představu že s titulem dostanou za málo námahy spoustu peněz. Tuhle představu evidentně sdílí celá řada dalších lidí.

  Trochu se bojím, aby nás tyto představy brzy nezavedly tam, kde se nyní nachází Řecko a řada dalších zemí. Ačkoliv to třeba není módní ….. pracovat je normální.

 5. @Otec Fura:

  Chapu, ono zapracovat ve firme podobne workflow http://nvie.com/posts/a-successful-git-branching-model/ je urcite dlouhodoba zalezitost.

  A ty start-upy jsou dost velke tema na reseni v komentarich blog postu 🙂 Uz jen fakt, ze nekdo povazuje za start-up vybudovani SW spolecnosti o desitkach zamestnancu a nekdo samoexistujici webovy projekt, ktery bude potrebovat max par man-days za rok.

 6. @Antaran) to je záležitost IDE … IntelliJ Idea ve spojitosti s TeamCity to umí (což je kombinace, kterou provozujeme) a používat se to dá – žádnou směrnici, která by to vynucovala ale nemáme, jestli se ptáš na tohle 🙂

  @Josef + Jindra) CVS vs. GIT … no já se momentálně nacházím v situaci, kdy s Gitem stále bojuju – prozatím se neodvažuju navrhnout migraci na systém, ve kterém si opravdu nejsem jistý v kramflecích. Navíc ta naše „webařská“ část je dost specifická, takže ještě ani nevíme, jestli by to nebylo kontraproduktivní. Takže si s tím hrajeme pouze na pár projektech.

  @Josef) startup – můj osobní názor je, že když neustále neinvestuješ do startupu 100% energie a 100% času, tak to nebude fungovat … ale v téhle oblasti jsem čirý teoretik. Vím, že proti vlastnímu startupu tady dost brojím, ale vychází to z toho, že jsem o tom sám docela dost přemýšlel.

 7. @Otec Fura: Ono programator profik pravdepodobne nebude chtit delat business nikdy, protoze to co ho bavi je programovani a proto se stal profikem. Ale kdyz si vycleni cely den na brainstorming ohledne vymysleni start-upu, ktery by bezel sam bez zasahu cloveka, krome pocatecniho marketinku (adwords, PR clanky apd.), tak na neco prijde na 90%…

  @Jindra: +1, do firmy, ktera bezi na CVSku by se mi jit moc nechtelo 🙂 Po 2 rocnim pouzivani GITu a odpudivych vzpominkach na CVS fakt ne…Ale to je moje specifikum, do GITu jsem investoval tolik usili, ze ted se pachtit se CVS a nevyuzivat vyhod GITu je opravdu oskliva predstava.

 8. Pekne napsano, skoro bych se prihlasil, ale tim CVS je to zabity 🙂 – jsou veci ke kterejm se uz nesnizim 😉

 9. Pěkný „inzerát“, myslím, že takový bližší popis pozice může k nalezení dobrého člověka pomoci. Stejně ale stačilo, místo obšírného popisu, napsat takovou základní informaci: PLAT 😉

  Možná víte, že třeba v Praze je taková poptávka po Javistech, že platy od 50 tis. jsou normální, profík sežene místo i za 80 nebo i více tisíc. Každopádně, ať se nábor podaří.

 10. No ty si říkáš, že každý inteligentní vývojář, dokáže rozjet startup a mít životaschopný nápad. Což si myslím, že není vždy tak.

  Respektive, když to vztáhnu na sebe – časem jsem zjistil, že já nemám pro obchod a vedení firmy se zaměstnanci ty nejlepší buňky a převratné nápady, na které čekají tisíce lidí na internetu (tzv. díra na trhu) mě taky v počtu jeden nápad za měsíc nenapadají.

  Respektive, ještě mi nepřišel ani jeden takový. Většinou se jedná buď o věci, které se zdají dobré a šikovné jenom mě, nebo se jedná jen o nijak závratně převratnou evoluci.

  Takže v mém případě by startup rate byla spíše někde pod těmi 20%.

 11. Tak já za práci považuju to po čem jsou vidět výsledky, hlavně programování a bugfixy. Takové to sebevzdělávání typu naučení se GWT a Vaadinu na sample aplikaci nebo checkout, build, omrknutí a vyzkoušení nějakého open source softu je v podstatě zábava a né práce…

  A já osobně mám na startupy ten názor, že zkušený Idea guy, kterého hledáte, bude mít určitě start-up failure rate třeba 60 – 80%, ale doba realizace bude klidne 2-3 týdny a když jich naseká za několik měsíců 6, tak mu alespoň ten jeden startup vyjde…případně 2 s pomalejším rozjezdem.

  Ono podle mě si dneska firmy nemůžou moc vybírat a čekat, že se jim budou hrnout lidi co opravdu dokážou dělat věci. Kord když jim řeknou, že celou zkušebku budou dostávat 25k a pak se uvidí podle výkonnosti a schopností… Za ty 3 měsíce bude takový člověk mít s velkou pravděpodobností úspěšný startup… Místo nějakých 80k na účtě… Samozřejmě že hypotéky apd. tuhle teorii moc nepodporují 🙂

 12. @Josef: v některých věcech se shodneme – dřina je otázka subjektivní. S přesčasy se to u nás nepřehání, ale ve chvíli, kdy chceš zůstat na špičce a práce tě baví, tak „pracuješ“ i mimo pracovní dobu, přestože tě do toho nikdo nenutí. Třeba už ne pro zaměstnavatele, ale na svých soukromých věcech, jako je třeba blog, sebevzdělávání, hraní si technologiemi a tak. Pokud tohle počítáš do dřiny, tak se shodujeme.

  Co se týká startupů – dost se zapomíná na to, že jen velmi malá část startupů uspěje (slyšel jsem 1 z 5?! http://smallbiztrends.com/2008/04/startup-failure-rates.html). Myslím si, že je řada kvalitních vývojářů, kteří nechtějí jít do takového rizika, protože mají třeba hypotéku (potřebují stabilní rozumný příjem) nebo chtějí mít i čas na rodinu (aspoň trochu). Pár lidí ve startupech okolo sebe mám a přestože jsou úspěšní, v jejich kůži bych asi být nechtěl. Mají můj velký obdiv. Nevím, jestli bych to vůbec dal.

 13. Kdyby podobné články psala každá firma na svém korporátním blogu, ušetřila by si spousty času a nenaplněných očekávání…Blog postu se dá vytknout snad jen zmíněné požadavky, které v podstatě zní : hledáme zkušeného programátora (Idea guy, that can do stuff), který bude celou pracovní dobu tvrdě dřít (to se u nás musí)… Takže tady je zájemcům v podstatě sděleno, že musí být špička a budou fakt tvrdě dřít… Takovým lidem se vyplatí spíše startupy, protože ty je milionářem udělají, mají-li takový skill a budou-li tvrdě dřít.

 14. Ad Martin Hruška)
  Nevím z čeho usuzuješ, že hledáme cvičenou opici pro zastaralý projekt. Celým tímto textem jsem se snažil popsat to, jak vnímám Forrest já, jako zaměstnanec, který je tam něco málo přes 4 roky. Tou dobou to už člověka v normální firmě přestává bavit, ale u mě je to právě naopak.

  Nevím, proč okolo CMS panuje názor, že se jedná o zastaralé paskvily, které vypadají hůř než WordPress, když právě na CMS běží většina současného internetu. Podobné nálady na fórech a článcích vnímám, i když je osobně nesdílím.

  A co se týká toho, jestli nás tohle může bavit? Na to si koneckonců můžeš udělat názor sám, protože tenhle blog je více méně o mé každodenní práci. Stejně tak za Forrest mluví naše běžící projekty a práce, kterou jsme nechali za sebou. Copak tohle je dílo lidí, které nebaví co dělají?

 15. Takže hledáte v podstatě opici, která bude maličké ozubené kolečko ve velikém zastaralém projektu, který vypadá hůř než aktuální WordPress. Koho to může bavit?

Napsat komentář