7 komentáře “Fail-fast nebo Fail-tolerant?

 1. Zrovna se jsem objevil pěkný přiklad jak píše Kolisko:“Při startu je naproti tomu velice žádaná fail-fast strategie“, ale třeba když se provádí deploy Jaxws webových služeb, tak deploy jednotlivých se provádí ze souboru sun-jaxws.xml a když se nepodaří deploy jedné služby neprovede se start aplikace. Což když máte několik webových služeb na sobě nezávyslích. Tady by si myslím neuškodilo fail-tolerant. Argument proti a z vlastní zkušenosti, nikdo by si toho nevšiml, až do té doby než by volal rozlobený zákazník.

 2. Uff, koukám, že jsem češtinu v tomto článku poměrně hezky zmasakroval. @Kolisko máš samozřejmě pravdu. V našem případě optimalizujeme CMS tak aby bylo fail-tolerant i v této startovací fázi. Problém je většinou totiž záležitostí špatné konfigurace, kterou mohou webaři spravit sami po naběhnutí systému (tj. musíme jim zajistit, aby to vůbec nějak naskočilo).

 3. =(naštěstí tato politika lze ve Freemarkeru oproti JSP)
  nechybi tam sloveso?
  @PN Osobne jsem slovo „výjimka“ asi nikdy neslysel(zni mi to dost blbe) a konzervy z ustavu pro jazyk cesky mi muzou polibit sos.

 4. Pokud uvažujeme produkční servery, tak bych ještě odlišil běh a start aplikace. Při běhu může být žádoucí tolerance k chybám, jak popisuješ v článku. Při startu je naproti tomu velice žádaná fail-fast strategie — pokud i část systému nenaběhne, je lepší udělat rollback.

 5. „V takovém případě, by bylo dané chování opět ke škodě“
  Patří tam ta čárka?

Napsat komentář