7 komentáře “Fail-fast nebo Fail-tolerant?

 1. Zrovna se jsem objevil pěkný přiklad jak píše Kolisko:“Při startu je naproti tomu velice žádaná fail-fast strategie“, ale třeba když se provádí deploy Jaxws webových služeb, tak deploy jednotlivých se provádí ze souboru sun-jaxws.xml a když se nepodaří deploy jedné služby neprovede se start aplikace. Což když máte několik webových služeb na sobě nezávyslích. Tady by si myslím neuškodilo fail-tolerant. Argument proti a z vlastní zkušenosti, nikdo by si toho nevšiml, až do té doby než by volal rozlobený zákazník.

 2. Uff, koukám, že jsem češtinu v tomto článku poměrně hezky zmasakroval. @Kolisko máš samozřejmě pravdu. V našem případě optimalizujeme CMS tak aby bylo fail-tolerant i v této startovací fázi. Problém je většinou totiž záležitostí špatné konfigurace, kterou mohou webaři spravit sami po naběhnutí systému (tj. musíme jim zajistit, aby to vůbec nějak naskočilo).

 3. =(naštěstí tato politika lze ve Freemarkeru oproti JSP)
  nechybi tam sloveso?
  @PN Osobne jsem slovo „výjimka“ asi nikdy neslysel(zni mi to dost blbe) a konzervy z ustavu pro jazyk cesky mi muzou polibit sos.

 4. Pokud uvažujeme produkční servery, tak bych ještě odlišil běh a start aplikace. Při běhu může být žádoucí tolerance k chybám, jak popisuješ v článku. Při startu je naproti tomu velice žádaná fail-fast strategie — pokud i část systému nenaběhne, je lepší udělat rollback.

 5. „V takovém případě, by bylo dané chování opět ke škodě“
  Patří tam ta čárka?

Napsat komentář

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.