2 komentáře “Spring One – den druhý

 1. Tak trochu (v dobrém) ti závidím tvoji účast na SpringOne 🙂 – na této konferenci jsem již také byl a pro mě osobně to bylo opravdu hodně přínosné, ze všech konferencí nejvíce.

  Naposledy jsem byl před dvěma roky, kdy si pamatuji, že Ben Alex měl přednášku o ROO, ale bylo to hodně v plenkách. Přednáška byla spíše o myšlenkách než o tom, co je hotové. A vida, výsledek je na světě.

 2. Ad Ariel) 10 MB ve SpringFlow? ta velikost mě teda trošku překvapila – nicméně pohledem do Maven repository by se mělo jednat jen asi o 600kB v hlavním JARu – to jsou tam nějaké zvláštní dependence?

 3. Ad Izap) naprosto souhlasím – někdy to bez XA nejde a někdy si tím jen šetříme práci – nicméně to přesně odpovídá větě: „při použití XA transakcí si musíte být vědomi toho, že vyměňujete programátorské pohodlí za výkonnostní penalizaci (a ne zrovna malou)“

  díky za reakci

 4. Mám stejný názor na tu roztříštěnost Spring MVC vs. Spring WebFlow. Jsou to dva úplně odlišné produkty a popravdě web se dá udělat v jednom nebo druhém, ale kombinovat bych to určitě nechtěla.

  Spring MVC je v podstatě náhrada Struts – geniální framework, ale chybí tam snadné tvoření wizardů (conversation scope).
  WebFlow je nepoměrně složitější webový framework, kde se deklarativně určují přechody mezi stránkami a deklarativně se volají Controllery (eventuelně přímo Servicy). Trochu to připomíná přechodové XML z JSF.

  Každopádně spolu nemají nic společného a kvůli jednomu až dvěma trojstránkovým průvodcům bych si určitě 10MB knihoven WebFlow do aplikace nepřidávala, pokud bych měla zbytek ve Spring MVC.

 5. Ono je to hodně jednoduché říct „nepoužívejte XA“. Chápu, že mnohem hezčí je použití jiných paternů jako je Exactly-Once Processing, ale někdy se XAčku prostě nevyhneme. U jednoho zákazníka je vidět, že při nestabilním systému (jednom z mnoha) začíná být error recovery problémem, což je u aplikací/integrací s XA snadnější.

  Je to celé dvousečné. Na jednu věc nepoužití XA může zjednodušit návrh i udělat vyšší výkon, když se ale něco „hodně sere“, pak jsou zase XA vhodnější volbou…

  Pěkný články. Fotky by nebyly? 🙂

Napsat komentář