-10 komentáře “Problémy s kódováním v AJAXu a jak na ně

 1. No, oni za ten problém sice nemůžou, ale nic jim nebránilo udělat jednu centrální volbu kódování na dobře viditelném a dokumentovaném místě v konfiguráku Tomcatu. V současné verzi Tomcatu se to totiž musí hackovat jednak nastavením a jednak tím Servlet Filterem (viz odkaz v článku). Tohle považuji za špatné řešení problému.
  V tom se mi právě líbí aktivity Spring Frameworku, protože oni přesně takovéhle problémy řeší a pěkně dokumentují.

  Ariel

 2. No v tomhle jsou ti vývojáři docela nevinně. Bohužel tohle je dědictví W3C, které při specifikaci HTML protokolu nemyslelo dostatečně na národní odlišnosti – pravda je, že v době, kdy internet vznikal UTF-8 snad ani nebylo, a pokud, tak z důvodu větší náročnosti na paměť a svou „velikost“ by asi tehdy taky nebylo standardním řešením.

  Co mě spíš štve – že ani po 20 letech od chvíle, kdy tenhle problém vzniknul, tu nemáme společné a jednoduché řešení. Za tohle ale opravdu nemůžou vývojáři Tomcatu.

  Díky za komentář.

 3. Ahoj

  Taky mám s tímto problémy. Nakonec jsem se rozhodla to vyřešit jednoduše: Opravila jsem ty defaulty ve zdrojácích Tomcatu (org.apache.coyote.Request.charEncoding = „UTF-8“, org.apache.catalina.connector.Connector.useBodyEncodingForURI = true) a všechno šlape perfektně.
  Nemíním totiž hackovat každou webovou aplikaci přidáváním Filteru, který volá setCharacterEncoding(„UTF-8“).

  Fakt mě ti vývojáři štvou, řekla bych, že UTF-8 je standard. Jak vůbec někdo může v dnešní době s klidným srdcem používat ISO-8859-1? Začínám chápat, proč by se placená podpora Tomcatu od SpringSource mohla vyplatit.

  Každopádně díky za pěkný a praktický článek
  Ariel

Napsat komentář

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.