Komentář “Školení Produktivita práce v Eclipse

 1. Díky moc za screencast!
  1) screencasty jsem si v posledni době oblíbil, protože je to velmi pohodlný způsob, jak si něco přečíst;-)
  2) jako začátečníka mě potěšilo, že každá věc byla ukázána na příkladu přímo v Eclipse (leckdy bych si jinak pod názvem odrážky na slidu nepředstavil, o čem, že je to vlastně řeč)

 2. Ahoj, díky za všechny feedbacky, potěšily. Nkd, s tím Holcmanem už mi to pár lidí řeklo a odmítal jsem jim podobnost hlasu uvěřit… (dokud jsem sám sebe neslyšel z nahrávky 🙂 ).

 3. Ja narozdil od kolegu, ackoli sam pouzivam IDE IntelliJ IDEA pro vyvoj nekterych projektu, podekuji za pekne slajdy aniz bych si stezoval, ze uz to vsechno znam…

  Na jednom projektu pouzivame Eclipse (take z dudovu pouziti Eclipse Platform) a slajdy i video budu doporucovat vsude kolem sebe.

  Nejaky ten cas zpatky jsem nahraval taky screencast na toto tema, neni to tak propracovane, chtel jsem si hlavne vyzkouset jeden screencast recorder v Linuxu…

  http://lukas.zapletalovi.com/blog:tipy_na_klavesove_zkratky_v_eclipse_ide_3.3

 4. Ta prednaska by mela byt z cyklu: Rady Felixe Holzmanna… 😀 Pavel ma hodne podobny hlas.

  Prednasky se mi moc libily a urcite je tady doporucim kolegum. Ja sam jsem si tam par vecicek nasel i kdyz uz s Eclipsem delam par let.

  Diky.

 5. Vzhledem k tomu, ze jsem Ideista (nebo idealista?) jsem si video rád shlédnul, jestli náhodou konkurence nemá něco úžasného. Nic mě ale nezaujalo. Všechny prezentované vychytávky má Idea taky. Asi před rokem jsem se snažil eclipse použít a chtěl jsem nastavit klávesové zkratky tak, jak jsem zvyklý v IntelliJ, ale byl to takový porod, že jsem toho zanechal.Přechod z eclipse k IntelliJ je méně bolestný, neb set klávesových zkratek pro eclipsáře je ve standardní instalaci.

 6. Docela rád jsem prezentace shlédnul a řekl bych, že v tomto směru nenabízí Eclipse oproti IntelliJ Idee nic převratného. Naopak mi připadly odezvy Eclipsu častokrát dost opožděné. Nechci tu rozpoutávat flame, ale osobně jsem vyzkoušel jak NetBeans (2 roky zpátky), Eclipse (3 roky zpátky), tak Ideu a poslední jmenovaná výrazně převyšovala ostatní v produktivitě. V současné době bych řekl, že IDE jsou už tak daleko, že jedno nedokáže trumfnout druhé ve funkcionalitách (viz. řada rozstřelů evangelistů na JUG setkáních atd.).

  Pro mě je rozhodující produktivita – tzn. v jaké míře dokážu funkcionalit, které IDE nabízí (nejlépe intuitivně bez většího přemýšlení) používat. Tím, že jsem navíc zvyklý hrabat se kódem, nemám moc rád průvodce, které vám nagenerují a nakonfigurují spoustů souborů a konfiguráků aniž byste vy extra rozuměli tomu, co se vlastně děje. Z toho důvodu je mi přístup IntelliJ Idey bližší – mantrou Idey je totiž kód a maximální efektivita při práci s ním.

  Jsem si vědom, že to je názor do pranice a najde se tisíc jiných názorů, ale tohle je pro mě tak trochu srdeční záležitost, takže jsem si komentář nedokázal odpustit.

Napsat komentář