4 komentáře “Selenium testování GUI

 1. Dobrý den,

  Seleniu se teď již pár let nevěnuju, ale zkusím odpovědět. Nepíšete sice, jaký je váš externí zdroj dat, ale předpokládám, že např. databáze.

  Způsob by mohl být podobný, jako v předchozím dotazu, vytvořil byste si nějakou javascriptovou funkci, která by ten zdroj dat načítala (např. z restového JSon API, funkce např. readAnotherUser). To lze např. pomocí user extensions (i když sám jsem to ještě nezkoušel) – viz. http://seleniumhq.org/docs/08_user_extensions.html

  Pak byste si tu hodnotu mohl uložit třeba do proměnné user, což by bylo třeba pole
  store
  anotherUser
  javascript{readAnotherUser()}

  Pak muzete hodnotu pouzit jako ${anotherUser[0]} ${anotherUser[1]} ${anotherUser[2]}
  Bude mě zajímat, jestli to takhle šlo.

 2. Dobrý den,

  měl bych také otázku, jakým způsobem zajistit, aby se některé hodnoty naplnily z externího zdroje z pole?? Bohužel jsem to nedohledal a potřebuji vyplnit 3 pary dat.

  Příklad:

  mám zdroj dat:
  Jméno1, Prijmeni1, ID1
  Jmeno2, Prijmeni 2, ID2

  Jak zajistit, aby se tato pole naplnila vždy relevantnimi hodnotami?

  Diky

 3. Jen doplním (není to z předchozího komentáře úplně jasné těm, kdo neznají pozadí naší komunikace s Jirkou), že v předchozím příkladě s použitím promptu jde o to, aby mohl v průběhu testu tester vložit nějakou dynamickou hodnotu, která bude pak použitá pro nějaký selenium command.
  Např. zadá jméno zakládaného uživatele při běhu testu. Je jasné, že kvůli začleněním inputu od fyzicky existujícího testera není možné takový test pouštět automaticky v rámci continuous integration (nočních buildů).

 4. Pekny den vsem, mel jsem otazku na p. Jetenskeho zdali lze v tomto prg. (Selenium IDE) nechat testovat web aplikaci a nechat nektere vstupy, ktere se meni, aby vyskocily popup oknem na usera nebo to ne ?

  Odpoved byla tato (snad to nekomu take pomuze):

  store
  myValue
  javascript{prompt(„Zadej svoje jmeno“, „“)}

  pak muzete hodnotu pouzit jako ${myValue}

Napsat komentář

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.