9 komentáře “PermGenSpace problem? No problem!

 1. I absolutely love your site.. Very nice colors & theme.
  Did you make this web site yourself? Please
  reply back as I’m attempting to create my very own website and would like to know where you got this from or exactly what the theme is called. Thank you!

 2. Jakube díky za info, ty linky vytváří FeedBurner plugin a přestože vypadají „zvláštně“, jsou funkční (přesměrovávají na RSS generované FeedBurnerem). Navíc např podle článku: http://www.brindys.com/winrss/feedformat.html se zdá, že odkaz je i správně.

  Současný status quo je ten, že problém se nám 100% odstranit nepodařilo. Po úvodním nadšení jsme zjistili, že problém se podařilo odstranit na testované instalaci, nicméně na jiných přetrvával. Od té doby dopisuji k článku další problémy, na které jsme narazili a které postupně odstraňujeme.

 3. Děkuji za velmi pěkný článek,

  se stejným problémem jsem se potýkal cca před 1,5 rokem ale vy jste byl mnohem preciznější :-). Na problém s JDBC drivery a Springem jsem přišel také, ale externí knhovny jsem příliš nezkoumal. Zajímalo by mě, do jaké míry se Vám podařilo problém odstranit (nebo zmizel úplně?). Pokud si vzpomínám, tak jsem tehdy došel do celkem rozumného stavu, kdy mi Tomcat lehnul až po několika desítkách restartů.

  Mám drobnou poznámku, odkaz na RSS kanály úplně dole ve stránce není správný a měl by být nejspíš takový http://blog.novoj.net/feed/

 4. To všechno platí až na malé vyjímky ;o)

  Chápu to tak, že problematická je přítomnost commons-logging v aplikačním serveru. Nebudu zastírat že v tom plavu a víc sem experimentoval.

  Nicméně v odkazovaných článcích lze nějaké info nalézt:

  http://blogs.sun.com/fkieviet/entry/classloader_leaks_the_dreaded_java
  Not a problem if the Apache Commons code is loaded in your application’s classloader. However, you do have a problem if this code is also present in the classpath of the application server because those classes take precedence. As a result now you have references to classes in your application from the application server’s classloader… a classloader leak!

  http://wiki.apache.org/jakarta-commons/Logging/UndeployMemoryLeak
  Except for the brain-dead design of JDBC where jdbc drivers loaded via a custom classloader apparently get stored in a map within java.sql.DriverManager thereby causing cyclic references to that classloader.

 5. Žil jsem v dojmu, že naopak právě umístění knihoven do aplikačního serveru způsobuje problémy (objekt třídy nahrané classloaderem aplikačního serveru nebo bootstrap classloaderem má referenci na objekt třídy nahrané classloaderem aplikace) a že by se knihovny měly umisťovat přímo k aplikaci. Jak to ksakru je? 🙂

Napsat komentář

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.